• Понедельник , 28 Сентябрь 2020
Важливі повідомлення

Закордонні студенти обирають Україну

19 липня в Київському Національному торговельно-економічному університеті обговорили низку проблемних питань, пов’язаних з навчанням іноземних студентів в Україні. На зустріч прибули делегації з понад 20 країн Близького Сходу, Африки та Азіатсько-тихоокеанського регіону.

Дипломати МЗС, представники міністерств, окремих закладів вищої освіти та інших причетних державних органів України акцентували увагу на принципах добору іноземних студентів, визнанні закордонних документів про середню освіту та основних вимогах до зарахування в ЗВО, а також на діяльності посередницьких структур в освітній сфері.

В ході зустрічі розглянули також комплекс питань, пов’язаних з перебуванням в Україні іноземних студентів з моменту їх  в’їзду до країни. Особливу увагу приділили проходженню паспортних і митних процедур, розміщенню, реєстрації та отриманню дозволів Державної міграційної служби України на тимчасове проживання. Безсумнівно, мова йшла і про якість освіти. Обговорили нюанси учбового процесу, в тому числі складання іспитів, відрахування та переведення з одного ЗВО до іншого.

Заступник Міністра освіти і науки України Роман  Греба зазначив, що не завжди вирішення усіх цих проблем знаходиться у компетенції МОН, але саме завдяки такій спільній зустрічі вдалось  намітити шляхи їх вирішення, аби в подальшому забезпечити більш якісне та  комфортне навчання іноземних студентів.

До речі,  цьогоріч, на теренах України навчається понад 66 тисяч студентів-іноземців з 147 країн світу. З них понад 38 тисяч – з країн Близького Сходу, Африки та Азії. За словами директора Українського державного центру міжнародної освіти Олени Шаповалової, найпродуктивніша співпраця українських закладів вищої освіти  склалась з Індією, Азербайджаном і Марокко.

Варто зауважити, що українська система вищої освіти має давню історію становлення та розвитку. Діяльність перших університетів та академій в Україні сягає початку XVII століття. Наразі, досвідчені викладачі та професори, велике розмаїття спеціальностей та європейські стандарти якості залишаються переважними причинами високого рейтингу вищої освіти України серед іноземних студентів.

Цього навчального року кількість закладів вищої освіти, що приймають на навчання іноземців, сягнула 239. Висококваліфіковану підготовку фахівців та широкий спектр спеціальностей в різних галузях пропонують студентам з-за кордону і в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова.

Зокрема, за напрямками суднобудування та машинобудування, електричної та механічної інженерії та спеціальностями, що пов’язані з море-господарським комплексом: морська інфраструктура, логістика, менеджмент. Значна частка іноземних студентів вивчає «Економіку моря» та «Морську інфраструктуру». Також популярними залишаються спеціальності: юриспруденція, прикладна лінгвістика та фізична культура.

Наразі, в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова навчається понад 900 іноземних студентів.

 «Ми плануємо збільшити кількість іноземних студентів. В тому числі тих, що навчатимуться за програмою подвійних дипломів: тобто частина навчального процесу відбуватиметься в НУК імені адмірала Макарова, а інша – на батьківщині студента, наприклад в Китаї»  – розповідає Євген Трушляков, ректор   Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова

Євген Трушляков, акцентував увагу і на діяльності посередницьких фірм та організацій, що надають, часом незаконні, послуги в процесі вступу іноземців до закладів вищої освіти. За його словами, їх діяльність зайва. Саме завдяки зустрічі з дипломатами МЗС та представниками міністерств, ректор переконаний, що питання вдасться врегулювати:

«Практично всі посли країн-учасників робочої зустрічі засвідчили, що вони не  вестимуть співпрацю з посередницькими організаціями. Працювати необхідно напряму з посольствами – це єдиний прозорий шлях, який буде безболісним, як для абітурієнтів, так і для їх батьків. Окрім цього, під час зустрічі вкотре наголосили, що іноземні студенти – люди з іншим менталітетом, традиціями, поглядами.Національний університет кораблебудування  імені  адмірала Макарова продовжує створювати для них максимально комфортний клімат, починаючи з умов проживання, закінчуючи – спеціальним підходом у викладанні. Ми доводимо, що Україна – це Європейська держава, що має всі можливості для якісного навчання іноземців» – впевнено наголосив ректор   Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова Євген Трушляков.

Related Posts