• Пятница , 4 Декабрь 2020
Важливі повідомлення

Продовжуємо працювати над розробкою заходів Програми розвитку малого і середнього підприємництва у Миколаївській області на 2019-2020 роки

Отож, на четвертому засіданні робочої групи розглянули можливі завдання нової Програми в частині покращення доступу до фінансування, посилення конкурентоспроможності та інноваційного потенціалу малого і середнього підприємництва. Торкнулись і проблеми формування кадрового потенціалу – плинність кадрів, профільність навчання, нехтування умовами та потребами сучасного ринку та орієнтування на популярність професії. Як наслідок – маємо перенасичений ринок праці з одних фахівців, і відсутність інших.

Але хочу, щоб всі розуміли – суть даної Програми полягає не в тому, щоб забезпечити тому чи іншому бізнесмену успішне ведення бізнесу. Робота органів влади полягає, в першу чергу, в створенні належних умов – щоб люди не боялись ставати підприємцями. І основа цього – це ідейні та натхненні люди, які хочуть працювати. Адже у 90% випадках ключову роль при формуванні/створенні того чи іншого підприємства грає саме особистість.

Як приклад – вже відомий вам РінноХаб, куди людина може прийти зі своєю ідеєю, і їй допоможуть цю ідею вдосконалити і, звісно, реалізувати – пройти додаткове навчання (якщо це необхідно) і відкрити власну справу. Ми допомагаємо виходити або на міжнародні краудфаундингові майданчики, або ж отримати кредит та подальше відшкодування відсоткової ставки за новостворені робочі місця.

Сам РінноХаб виступає як надбудова системи підтримки підприємництва, всередині маємо, зокрема, програму підтримки малого і середнього бізнесу, програму відшкодування відсоткових ставок за кредитами і унікальну дієву програму підтримки власної справи учасників АТО, запроваджену за ініціативи голови Миколаївської ОДА Олексія Савченка (цього року АТОвці Миколаївщни вже отримали перші грошові сертифікати на відкриття власної справи – при чому, цих підприємців відібрали та навчили основам підприємництва).

Оновлена ж Програма підтримки підприємництва має включати не тільки ті заходи , які вже зарекомендували себе, але й інші напрямки – організаційну та технічну допомогу. Тому ми звертаємо увагу і на проблеми, з якими стикаються сьогоднішні підприємці в ході своєї безпосередньої діяльності.

Певен, що напрацьовані заходи сприятливо відобразяться на секторі малого та середнього бізнесу. Адже враховуючи різні думки і формуючи спільне бачення, ми намагаємось максимально вдосконалити цю систему підтримки, щоб вона ефективно працювала незалежно від зміни чи керівництва обласної влади, чи керівництва фондів, партнерів і так далі.

З урахуванням проведеної роботи у напрямку підвищення доступності фінансування, вдосконалення безпосередньо самої програми за участю експертів та представників бізнесу команда Олексій Савченко прагне зробити бізнес-клімат якомога сприятливішим та сподіваємось на збільшення сегменту малого та середнього підприємництва на Миколаївщині. В першу чергу, ми робимо це для людей, адже вони – наша найбільша цінність.

Related Posts