• Четверг , 29 Октябрь 2020
Важливі повідомлення

Миколаїв – український Гамбург? Чому б і ні

Якщо цей світ хтось і змінить на краще, так це фантазери й оптимісти. Перші своїми мріями моделюють майбутнє. Особливо, якщо йдеться про фантастику наукову. Другі рухаються до поставленої мети через калюжі на тротуарах, вулиці, розриті для ремонту того, що завжди рветься , попри сарказм песимістів…

Миколаїв – теж місто, де живуть унікальні люди, які відрізняються від інших тим, що уособлюють в собі обидві з окреслених вище якостей: розсувають горизонт майбутнього і крокують до нього з нездоланною вірою у перемогу добра та розуму.

А от і яскравий приклад: з ініціативи наших співгромадян пана Мойсола П.Л. та пана Волошиновича Е.П. та за благословення міського голови пана Сєнкевича О.Ф. створено робочу групу, яка поставила собі на меті піклування про розвиток морського господарського комплексу на перетині Південного Бугу та Інгулу. Не менше і не більше.

Підхід створеної команди до справи – відрізняється ґрунтовністю та обачливістю. Маємо цьому свідчення: візит членів робочої групи до Факультету економіки моря (ФЕМ) Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова. На вогник провідного центру економічної освіти завітали також:
Сєнкевич О.Ф. – міський голова;
Трушляков Є.І. – ректор НУК;
Слободян С.О. – проректор з навчально-педагогічної роботи.

Як бачимо, ідея зробити Миколаїв українським Гамбургом виявилася захоплюючою не лише для генераторів ідей.

А на порядку денному зібрання тема: «Контури та структура морського господарського комплексу міста Миколаєва».

З результатами наукових студій розвідників ФЕМ з цього приводу присутніх ознайомили д.е.н., професор Парсяк В.Н. й доцент кафедри економічної політики та безпеки к.е.н., Волосюк М.В.

Їхні пропозиції було підтримано та розвинуто у виступах очільника міста, ректора НУК, членів робочої групи (заслужений економіст України Казанський Є.М., д.б.н. Томілін Ю.А.).

Як наслідок, отримано низку важливих констатацій. Деякі з них можна бачити на слайдах, продемонстрованих у першому коментарі до цього повідомлення.

А ось і інші:

1. Миколаїв має унікальне природнє розташування. Дуже схоже на розташування Гамбургу на Ельбі. Скажемо більше – даємо німцям фору: у нас до Дніпровського лиману 35 км, а у них до Балтійського моря — більше 100 км.

2. Попри надії невігласів та заяви явних ворогів, Миколаїв зберіг, відродив та створив безліч підприємств (тільки попередній перелік сягає 57), що мають відношення до використання ресурсів та економічних умов Світового океану.

3. Маємо спільно подумати над розробкою заходів, які б сприяли гармонії розвитку бізнесів, пов’язаних з морегосподарюванням, інтересів міської громади, збереженні біорізноманіття у відповідних акваторіях та захист оточуючого середовища.

Особливо наголошено, що обов’язковою складовою морського господарського комплексу Миколаєва є сектор формування необхідних матеріальних умов його існування, як такого, і розвитку. Він складається із суднобудування, судноремонту, інжинірингу, наукової та освітньої підтримки.

У цьому контексті сконцентровано увагу на місії, яку здійснює єдиний в Україні Національний університет кораблебудування та його унікальний структурний підрозділ Факультет економіки моря.

Підкреслено, що Миколаїв являє собою найпотужніший в країні інжиніринговий хаб, а діяльність малих та середніх суднобудівних та судноремонтних підприємств заслуговує на повагу та усіляку підтримку.

Мають бути докладені спеціальні зусилля для збереження наших позицій в структурі міжнародних транспортних коридорів з безумовним дотриманням принципів концепції сталого економічного розвитку.

До справи, друзі!
До втілення омріяного у життя!

Related Posts