• Пятница , 4 Декабрь 2020
Важливі повідомлення

Морські перспективи Миколаєва

Фахівці ФАКУЛЬТЕТУ ЕКОНОМІКИ МОРЯ завжди у центрі найактуальніших подій, що відбуваються в світі (економіка – явище трансконтинентальне), в Україні, а, тим більше, в рідному Прибужжі.

Черговим свідченням цього стала їхня зустріч з учасниками робочої групи із створення кластеру сервісів малих суден:

Ващиленко А.М. – Головою Української асоціації центрів підтримки бізнесу.

Вєтров В.Є. – членом громадської ради при Державній регуляторній службі України.

Під головуванням декана, доктора економічних наук професора Парсяка В.Н. відбулося глибоке та змістовне обговорення широкого кола актуальних питань, пов’язаних з визначенням шансів та ризиків, які виникають на шляху до поставленої мети, сприятливих умов та перепон, які мають бути подолані.

Про важливість проблем, які були винесені на порядок денний, свідчить увага, яку приділили до зустрічі:

Ректор Національного університету кораблебудування Трушляков Є.І.,

проректор з науково-педагогічної роботи Слободян С.О.,

директор «Південної судноремонтної компанії» Бурковець С.В.

Вони взяли участь у дискусії та висунули низку важливих та багатообіцяючих пропозицій.

Поважні гості підкреслили, що освоєння потенціалу Південного Бугу та Інгулу – стратегічний вектор розвитку Миколаєва, який відкриває чудові перспективи піднесення, зокрема, малого та середнього підприємництва. Для цього, як ніколи раніше, стануть у нагоді інструменти кластеризації, ефективність яких підтверджена досвідом не тільки закордонного, але й далекоглядного вітчизняного бізнесу.

У цьому контексті наголошувалося на важливості залучення фахівців Національного університету кораблебудування до розробки нової редакції Морської доктрини України, упорядкування процедур використання маломірних суден, приведення їх у відповідність до Європейських норм.

Своє бачення з приводу питань порядку денного висловили:

Івата Вячеслав Вікторович, к.е.н. доцент кафедри обліку і економічного аналізу.

Єфімова Ганна Вікторівна, д.е.н., яка наголосила, що ринки сервісу суден є глобальними і характеризуються високою динамікою, що зумовлює високий рівень конкуренції в цій сфері. Для бізнес-структур нашого регіону входження на ці ринки передбачає подолання ряду технологічних та інфраструктурних бар’єрів, а також труднощів, обумовлених можливостями місцевого ринку праці. Саме у подоланні цих перешкод науковиця вбачає місію кластеру морського сервісу. Основними цілями цієї структури має стати зміцнення співпраці та діяльності між різними секторами і учасниками морської галузі, а для досягнення поставлених цілей пропонує створити різні організаційні моделі (проекти кластера), які будуть розв’язувати певні проблеми, і при цьому будуть взаємодіяти один з одним через секретаріат кластера.

Фатєєв Микола Володимирович, професор кафедри менеджменту.

Гурченков Олександр Петрович, професор кафедри економіки та організації виробництва.

Рогов Георгій Костянтинович, д.е.н. Він зазначив, що постановка паном Ващиленко  питання про підготовку стратегії розвитку Миколаєва як морського міста, відкриває можливості для його сталого розвитку, адже така стратегія органічно поєднує інтереси бізнесу та місцевої громади. Водночас, серед комплексу проблем, які потребують вирішення в цьому контексті, головною є проблема землевідведення, адже протягом багатьох років майже всі земельні ділянки в Миколаєві, зокрема берегової лінії, було передано у довгострокову оренду часто неефективним власникам з правом викупу і вже частково приватизовано. Надходження від оренди і викупу земельних ділянок  є конче незначними для міського бюджету. Для вирішення цього питання необхідно задіяти комплексний механізм регулювання землекористування, зокрема повернення земельних ділянок, які не використовуються за цільовим призначенням, у тому числі в разі істотного порушення нормативних термінів будівництва.

Засідання добігло свого завершення. Учасники були одностайні у позитивних оцінках його підсумків і домовилися про продовження співпраці.

Related Posts