• Воскресенье , 5 Апрель 2020
Важливі повідомлення

Конференція за рамками звичайного в НУК : філософи в гостях у кіберзахисників інформації

Минулої п’ятниці — 23. 11. 2018 — на базі кафедри комп’ютерних технологій та інформаційної безпеки НУК відбувся незвичайний захід. За сприяння кафедри філософії та культурології в особі к.ф.н., старшого викладача Гончарової О. О. в рамках конференції «Сучасні проблеми інформаційної безпеки на транспорті» відбулася дискусія зі студентами спеціальності «кібербезпека» на тему впливу віртуальної та доповненої реальності, ролі сучасних розробок у цій галузі на свідомість пересічної людини та суспільства в цілому. Були запрошені спеціальні, ексклюзивні експерти з даної тематики.
Відбувся Інтернет-зв’язок із експертом в галузі віртуальної та доповненої реальності, мешканцем Кремнієвої долини (США) Сергієм Гаркушею. Пан Сергій є випускником акселераційної програми «500 Startups» (Сан Франциско), організатором відділення Школи Штучного Інтелекту (Сан Франциско). Наразі він займається проектами, що пов’язані із збиранням так званих «великих даних». За допомогою цих даних, які збираються про кожного громадянина шляхом відслідковування його кроків у всесвітній павутині, держава може здійснювати всебічний контроль за великими масами населення. У що може вилитися такий контроль, до якого стану суспільства може призвести тотальна оптимізація, яка буде роль людини у цьому процесі і чи може замінити людину штучний інтелект – усі ці питання пан Сергій детально описав студентам у своїй доповіді.
Напрочуд цікавою, корисною і профорієнтаційною була доповідь ще одного нашого

експерта– Катерини Парсяк, кандидата економічних наук, проектного менеджера компанiї «Mobidev», старшого викладача кафедри економiки Херосонської фiлiї НУК . Пані Катерина розповіла студентам про життєвий цикл веб-проекту, розповіла деякі особливості «кухні» проектного менеджера, освітила молоді особливості роботи в IT-компанії. Доповідь отримала велике зацікавлення з боку молоді, оскільки робота в цій сфері є дуже популярною та високооплачуваною у нашому місті, але піднятися у ній кар’єрними сходами може той, хто вміє працювати і любить свою роботу.
Загалом студенти отримали прекрасну нагоду побачити на власні очі молодих і успішних людей, які блискуче опанували обрану ними спеціальність – розробку веб-продуктів та кодування інформації. Пані Катерина зробила блискучу кар’єру в Миколаєві і не зупиниться на досягнутих вершинах, вже працювала у міжнародних компаніях, пан Сергій волею долі та силою власної мрії опинився у Сан-Франциско, де тепер працює у Кремнієвій долині, займається розробкою нашого невіддаленого майбутнього.
Проте і пані Катерина, і пан Сергій починали свій кар’єрний шлях із Миколаєва як прості студенти, які любили вчитися і пізнавати нове. На нашу суб’єктивну думку, ніщо так не мотивує студентів вчитися і досягати вершин, як живий приклад, як щасливі молоді люди, які готові приділити їм час і розказати про свою роботу. До речі, наші експерти виділили власний робочий час для того, щоб завітати до студентів НУК. А пан Сергій внаслідок різниці часових поясів між Україною та США взагалі зробив трансляцію з НУК у час ночі, пожертвував своїм сном заради наших дітей. Дякуємо нашим експертам за свідому громадянську і ЛЮДСЬКУ позицію.
Кафедра філософії та культурології НУК в особі Гончарової О. О. також щиро дякує дружній кафедрі комп’ютерних технологій та інформаційної безпеки, зокрема — к. т. н., доценту кафедри комп’ютерних технологій та інформаційної безпеки, співорганізатору конференції ««Сучасні проблеми інформаційної безпеки на транспорті» Сергію Миколайовичу Нужному та викладачу кафедри комп’ютерних технологій та інформаційної безпеки, вченому секретарю конференції Віктору Ігоровичу Корицькому. Без цих людей захід би взагалі не відбувся – вони гостинно прийняли до себе гуманітаріїв, забезпечили високий рівень наукової дискусії та технічне оснащення заходу, розмістили студентів та експертів у теплій та затишній аудиторії. Ще й пригостили пані Катерину та пані Олену теплим чаєм, чим остаточно розтопили дівочі серця=)) Дякуємо нашим друзям-«технарям» за співробітництво, цікаву змістовну бесіду, організацію і теплий прийом!
Після офіційної частини секції «Правові аспекти діяльності і кадрова політика в галузі інформаційної безпеки» (в рамках якої виступали експерти пан Сергій і пані Катерина) відбулося неформальне продовження засідання конференції, на якому залишилися зацікавлені викладачі та студенти. У ході активної наукової дискусії ми прийшли до висновку, що «технарі» і «філософи» нашого НУК повинні дружити і організовувати спільні заходи, тому що нам дуже цікаво спілкуватися один з одним. Що ж, для таких заходів, ми впевнені, і у технічних, і у гуманітарних спеціальностей нашого НУК вистачить і спільних наукових точок дотику, і наснаги, і дружньої атмосфери.
(P.S.Особистий коментар від О. О. Гончарової: «Дорогі студенти! Цей захід відбувся суто завдяки людським контактам та взаємним дружнім відносинам. І з пані Катериною, і з паном Сергієм я познайомилася тоді, коли була ще студенткою, в ході різноманітних громадських проектів та студентських заходів, як формальних, так і не дуже=)) Мої вчорашні веселі компаньйони з різноманітних студентських «активностей» сьогодні вже успішні і цікаві люди, з якими приємно мати справу, з якими можна робити спільні проекти, але вже значно вищого рівня, ніж у студентські роки. Тож пам’ятайте, що поки ви молоді і безтурботні, у вас є величезний ресурс часу, щоб познайомитися один з одним, щоб знайти однодумців та партнерів на довгі роки. Вчіться вже сьогодні щось організовувати та придумувати разом . Студентські роки – це трамплін: від вас залежить, наскільки високо ви зможете потім стрибнути і яку висоту підкорити.»)

Related Posts