• Пятница , 4 Декабрь 2020
Важливі повідомлення

Конференція у філософів НУК: як діє науковий гурток «Logos»і що буде далі з тими, хто любить думати

Вчора — 28. 11. 2018 – на базі кафедри філософії та культурології НУК Навчально-наукового гуманітарного інституту відбулася Міжвузівська студентська конференціїя«Феноменологія віктимізації сучасного суспільства: аспекти і тенденції розвитку віктимності в сучасному світі». Тема конференції є новаторською та незвичайною. Якщо перекласти термін «віктимність» з наукової мови на людську, то цей темнін означає ті якості особистості, які формують її образ як жертви. Цей образ особистість потім транслює в оточуюче середовище і відтак насправді відіграє роль жертви, притягуючи до себе реальних агресорів. Як не стати такою жертвою – ось притання, яке всебічно розглядали студенти.
Традиційно кафедра філософії запрошує до себе в гості на публічні заходи представників дружніх ВНЗ. Цього року в гості до нас завітали представники кафедри психології МНУ ім. В. О. Сухомлинського – к. психол. н., доцент Чугуєва І. Є. та студентки — Кузьміна Маша та Мацеха Настя. Співробітництво та партнерство із іншими університетами Миколаєва є напрочуд корисним для студентів нашого НУК. По-перше, це можливість почути у доповідях колег цікаву інформацію і вступити у наукову дискусію. По-друге, це, звичайно, і можливість встановити дружні стосунки один з одним, познайомитися з новими цікавими людьми. Радісно, що НУК і кафедра філософії та культурології зокрема вже не в перший раз стає такою платформою, на якій студенти з різних ВНЗ Миколаєва можуть познайомитися один з одним і науково — а потім і особисто — поспілкуватися.
Конференція стала і прекрасним досвідом для тих студентів, хто виступав публічно у перший раз в своєму житті. У камерній, дружній атмосфері кожен отримав необхідну підтимку колег. Сподіваємось, що для деяких цей позитивний досвід стане першою ластівкою на шляху до успішної наукової кар’єри. Як то кажуть, в добру путь, а ми всебічно підтримуємо!
Позитивним результатом конференції стало зацікавлення нашими гостями філософським гуртком «Logos», який з 1 вересня 2018 року функціонує на кафедрі.
В рамках гуртка студенти розробляють свої наукові теми, готують тези доповіді та презентації, а також збираються щотижня у дружній атмосфері та обговорюють карколомні соціально-філософські проблеми, які хвилюють сучасну молодь. Проблема віктимності -проблема того, як не бути і не стати жертвою – сьогодні є дуже актуальною для молодих людей, в умовах сучасного життя, яке швидкоплинно змінюється і продукує все нові і нові ризики. На жаль, про це не говорять на парах…
А ми у науковому гуртку «Logos» – говоримо, у дружньому колі, на кафедрі, за чашечкою смачного чаю. Студенти МНУ запитали нас: «А ви не будете проти, якщо ми прийдемо до вас у гості? Адже ми з іншого ВНЗ…» Любі діти! Студенти інших університетів! Ми не тільки не проти – ми за! Якщо вам цікаво, якщо наша робота вас надихає і спонукає замислюватися над непростими питаннями, досліджувати, шукати, а в процесі – дружити один з одним – наші двері і серця для вас завжди відкриті!

Related Posts