• Пятница , 4 Декабрь 2020
Важливі повідомлення

Ази бізнесу та економіки для учасників АТО

28 серпня, на базі Факультету економіки моря НУК ім. адмірала Макарова пройшов дев’ятигодинний тренінг для переможців обласного конкурсу бізнес-проектів серед учасників антитерористичної операції для надання одноразової допомоги на відкриття власної справи. Нагадаємо, що 4 липня 2018 року відбулося засідання конкурсної комісії, на якому було розглянуто 33 підприємницькі ініціативи.

Проекти надійшли з Миколаєва, Вознесенська, Снігурівського, Єланецького, Березнегуватського, Кривоозерського, Очаківського та інших районів Миколаївської області. У підсумку, шляхом рейтенгових списків комісія визначила 20 переможців, які зможуть скористатися своїм правом на отримання одноразової безповоротної допомоги на відкриття власної справи у сумі 50 тисяч гривень. Крім стартового капіталу, учасники одержали й консультативну допомогу у вигляді тренінгу «Організація власної справи. Перспективи, ризики та облік». «Тренінг – це навчання економіці, фінансам, основам підприємницької роботи, визначення стратегії бізнесу. Шановні слухачі через деякий час зможуть прозвітувати про свої успіхи перед нами»,– так прокоментував захід декан Факультету економіки моря Володимир Парсяк. Також він зазначив, що переможці конкурсу заслуговують на повагу суспільства, адже вони вирішили власними руками будувати своє подальше майбутнє.

Заступник голови асоціації учасників та інвалідів АТО Ілля Шполянський акцентував, що подібний проект є першим в Україні та водночас перспективним. «Коли людина повертається із зони бойових дій у мирне життя, то за кілька місяців, чи то рік, відсутність адреналіну призводить до того, що звичні умови життя її вже не влаштовують. Одним із виходів з цієї ситуації є бізнес, де людина постійно відчуває ризик, драйв та напругу». Також І. Шполянський висловив подяку за плідну співпрацю Південній Бізнес-школі та НУК ім. адмірала Макарова, адже даний конкурс є продовженням діяльності першого та другого бізнес-інкубаторів саме на базі Факультету економіки  моря.

Програма тренінгу включала п’ять лекцій: «Оптимальна юридична форма для малого бізнесу» та «Бюджетування власного бізнесу. Техніки просування і розвитку бізнесу» від директора Регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області Володимира Євсєєва, «Оподаткування ФОП. Правила, порушення, наслідки» від начальника управління податків і зборів з фізичних осіб головного управління Державної фіскальної служби в Миколаївській області Володимира Решітника, «Бюджетне і програмне державне фінансування для відкриття і розвитку власного бізнесу учасників АТО. Моніторинг, звітність, порушення, наслідки» від директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксани Єльчієвої та заступника директора Регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області Олеся Блатуся, «Кадри і управління персоналом в малому бізнесі (НR і менеджмент)» від бізнес-тренера та консультанта галузі управління людськими ресурсами Влади Мазо.

Після завершення навчальної частини учасники тренінгу відвідали єдиний у Миколаєві унікальний музей АТО, створений на базі НУК, де зберігається жива історія жахливих воєнних подій.

Безперечно надана майбутнім підприємцям значна інформація сприятиме впевненості у розвитку власної справи та надихатиме на нові бізнесові звершення.

Related Posts