• Понедельник , 28 Сентябрь 2020
Важливі повідомлення

Науково-дослідницькому інституту підводної техніки НУК – 25

У 2018 році Науково-дослідницькому інституту (НДІ) підводної техніки НУК під керівництвом проректора з наукової роботи проф. В. С. Блінцова виповнилося 25 років. З цієї нагоди, 31 жовтня співробітниками відділу обслуговування Наукової бібліотеки НУК в НН ІАЕ була проведена пізнавальна година «Дослідження морських глибин».

З особливою гордістю про підводні апарати розповів засновник власної наукової школи В. С. Блінцов. У своїй розповіді він зазначив, що під його керівництвом, а також із його з особистою участю, створювались підводні апарати, розроблялись та на практиці відпрацьовувались нові технології виконання підводно-технічних робіт на різних видах гідротехнічних споруд. У сучасному світі підводні апарати-роботи виконують різноманітні завдання з обстеження підводного простору, інколи відшукуючи скарби минулого. Професор В. С. Блінцов розповів про можливості підводних апаратів, поділився своїм досвідом та спогадами про експедиції, учасники яких демонстрували, окрім творчого підходу та професійної майстерності, ще й особисту мужність та взаємодопомогу. Його розповідь супроводжувалась демонстрацією підводних відеозйомок. Планів у Володимира Степановича багато, тому що дуже багато перспективних напрямків для морської діяльності, а головне – створювати техніку і технології, будувати, експериментувати й застосовувати нові види підводних апаратів, які повинні замінити водолаза.

З презентацією підводних апаратів, які були створені НДІ, виступив к. т. н. Г. В. Бабкін, викладач кафедри електричної інженерії суднових та роботизованих комплексів. На сьогоднішній день це 18 унікальних багатофункціональних апаратів, які використовуються з науково-дослідницькою метою. Ці апарати брали участь у багатьох наукових, пошукових та археологічних підводних дослідженнях на Чорному та Азовському морях, морі Уедделла (Антарктида), Балтійському морі.

Викладач кафедри електричної інженерії суднових та роботизованих комплексів А. М. Войтасик показав відеоролик, в якому було продемонстровано можливості підводних апаратів, розроблених та виготовлених НДІ. Ці підводні апарати – найновіше досягнення в галузі підводної техніки. Деякі з них, на сьогоднішній день, не мають аналогів у світі.

Всі присутні з цікавістю слухали розповіді. Викладачі, співробітники, студенти і гості мали можливість ознайомитись із деякими макетами підводних апаратів. На стенді були представлені технічні характеристики підводних апаратів, грамоти, якими були нагороджені винахідники, та фотоколаж з життя під час експедицій і випробувань підводних апаратів.

Співробітниками відділу обслуговування Наукової бібліотеки НУК в НН ІАЕ було організовано книжкову виставку «Підводні рухомі об’єкти», та перегляди: «Матеріали науково-технічних конференцій», «Збірники наукових праць НУК», «Наукова школа професора Блінцова В. С.».

В. М. Олейниченко                    зав. відділом обслуговування НБ НУК в НН ІАЕ

 

Related Posts