• Понедельник , 28 Сентябрь 2020
Важливі повідомлення

Літературно-історичний екскурс «Птах душі»

8 листопада, з нагоди Дня української писемності та мови і 80-річчя з дня народження видатного українського поета Василя Стуса, відділ обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки (НН ІАЕ) спільно з Центром молодіжної політики НУК організували та провели в актовій залі НН ІАЕ літературно-історичний екскурс «Птах душі».
Відкриваючи захід, В. М. Олейниченко, зав. відділом Наукової бібліотеки, наголосила на тому, що наше покоління повинно вшановувати пам’ять патріотів, які боролись все своє життя за незалежність України. Прикладом є поет та письменник Василь Стус.

Про життя та творчість В. Стуса в цікавій формі розповіли к.т.н., доцент, відповідальна за молодіжну політику НУК в НН ІАЕ Тимченко І. В. та зав. відділом Обласної дитячої бібліотеки м. Миколаєва Чмельова Г. Л. Їх виступи супроводжувались показом відеороликів та віршами, які декламували студенти та учні Миколаївського економічного ліцею №2.
Василь Стус належав до опозиційно настроєної національно свідомої молодої інтелігенції, яка одверто протиставила себе тоталітарному режимові. У літературному процесі шістдесятників В. Стус виступав водночас як молодий талановитий поет і уважний наставник молодших поетів.

У ньому рідкісно гармонійно поєднується неприйнятність фальші, нетерпимість до зла в будь-яких виявах і якась беззахисна оголеність душі, непрактичність у буденному житті.

Йому випало жити в надзвичайно складний час. Час, коли людина мала вибирати: мовчати попри всі утиски та приниження і зберегти своє життя чи зберегти в собі Людину, навіть ціною власної смерті. Тому Василь Стус може бути прикладом синівської вірності своєму народові і такої любові до Батьківщини.

Співробітники відділу обслуговування користувачів НБ у НН ІАЕ до уваги учасників заходу підготували книжкові виставки «Бринить, співає наша мова» та «80 років від дня народження В. Стуса», а також стенд з ілюстративним матеріалом, присвяченим життю та творчості українського поета.

О. С. Дубовик,
провідний бібліотекар Наукової бібліотеки НУК

Related Posts