• Понедельник , 28 Сентябрь 2020
Важливі повідомлення

Діалог з історією, присвячений 100-річчю утворення Української держави

19 листопада співробітниками відділу обслуговування користувачів Навчально-наукового гуманітарного інституту та Факультету морського права (ННГІ та ФМП) Наукової бібліотеки НУК був проведений пізнавальний захід у форматі діалогу з історією, присвячений 100-річчю утворення Української держави.

Завідуюча відділом І. В. Кузнецова ознайомила учасників з хронологією подій 1918 року, зупинившись більш детальніше на подіях, які ввійшли в історію України, як Листопадовий чин. Саме тоді, після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель, на стародавній ратуші Львова вперше замайорів Національний жовто-блакитний прапор.

Цікавим доповненням до виступу був відеоролик, присвячений 100-річчю Листопадового повстання у Львові.

Завідуюча кафедрою теорії та історії держави і права НУК імені адмірала Макарова, кандидат юридичних наук, доцент, член Міжнародної асоціації істориків права Т. М. Федоренко розповіла про багатоетапну боротьбу українського народу за національну державність в Україні наприкінці 1917 – початку 1919 років, яка завершилась об’єднанням УНР і ЗУНР в єдину Велику Україну та проголошенням Акту Злуки (об’єднання) українських земель.

Кандидат медичних наук, доцент, голова правління Миколаївського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка І. Б. Марцинковський повідомив про те, що створення та функціонування «Українського товариства “Просвіта” у Миколаєві» є наслідком закономірних історичних процесів боротьби українського народу за свої національні права та державність. Що «Просвіта» Миколаївщини виступила на підтримку Української Народної Республіки, а члени товариства брали участь не тільки в культурологічних заходах з відродження України, але й відстоювали її державність зі зброєю в руках.

На заході була представлена книжково-ілюстративна виставка «Історія – шлях у часі», яка висвітлювала основні події того часу, а «родзинками» виставки стали репринтні та прижиттєві видання діячів УНР з їх автографами та грошові одиниці Української Держави 1917–1921 рр., які люб’язно надав зі своєї особистої колекції І. Б. Марцинковський.

«Діалог з історією» зацікавив всіх: викладачів, співробітників, студентів, тому що історію називають вчителькою життя.

Ми сподіваємося, що кожне покоління буде звертатися до минулого, говорити з минулим, щоб перейняти досвід з історії, зробити висновки для сучасного і майбутнього.

І. В. Кузнецова,
зав. відділом обслуговування
ННГІ та ФМП НБ НУК

Related Posts